هنر بسته بندی: نخستین فروشگاه فروش موادغذایی تاریخ مصرف گذشته در آلمان گشوده شد. این اولین قدم‌ها در راه جامعه‌ای بدون پسمانده‌های خوراکی است و تغییری چشمگیر در آگاهی جامعه در مورد موادغذایی ایجاد می‌کند.

ایرنا: شهرستان گناباد در جنوبی ترین نقطه استان خراسان رضوی با توجه به موقعیت خود، ظرفیت های زیادی در بخشهای مختلف اقتصادی دارد که با برنامه ریزی مناسب می تواند به عنوان قطب اقتصادی در جنوب استان مطرح شود.

هنر بسته بندی: یازدهمین نمایشگاه دو سالانه اصفهان پلاست  از تاریخ 31 مرداد  تا 3 شهریور  ماه 1396 در محل دایمی نمایشگاه های اصفهان برگزار خواهد شد.

با حمایت رسانه ای هنر بسته بندی انجام می شود

هنر بسته بندی: کنفرانس بزرگ چرخه مواد غذایی همزمان با چهارمین کنفرانس زنجیره سرد محصولات دارویی در تاریخ 16 و 17 می 2017  (26 و 27 اردیبهشت 1396) در دبی برگزار می شود. این دو کنفرانس با حمایت نشریه هنر بسته‌بندی به عنوان حامی رسانه ای برگزار خواهد شد.

تنوع در قالب و راحتی حمل و نقل از مزیت های این بسته نسبت به تتراپک است

هنر بسته بندی/ اکرم قدرت: شرکت عالیس برای نخستین بار اقدام به تولید محصولات استریل در بسته بندی(PET)  کرده است. این بسته بندی دارای مواد ضدUV برای ممانعت از ورود نور به محصول و آسیب های حاصل از آن ( شامل کاهش ویتامین ها، اکسیداسیون و تغییر رنگ محصول) است.

ایرنا: نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز خرمای بی نظیر شرق استان را با قیمت پایین می فروشیم و برای تنظیم بازار این محصول باید به سمت توسعه صنایع تبدیلی، بسته بندی و فرآوری حرکت کرد.

ایسنا: دانشمندان می‌گویند استفاده از بسته بندی‌های زیست سازگار از عصاره میخک و نانو ذرات نقره ماندگاری موادغذایی را بیشتر می‌کند و تجزیه آنها در محیط زیست راحت تر است. به نقل از نیواطلس، استفاده از پلاستیک‌های نفتی برای بسته‌بندی مواد غذایی از سال‌ها پیش رایج بوده است، اما بازیافت این پلاستیک‌ها بسیار دشوار است. این پلاستیک‌ها سال‌های زیادی بعد از دفع زباله باقی می‌مانند.

ایسنا: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشتر مردم اروپا و آمریکای شمالی بیش از محصولات تازه از خوراکی‌های بسته‌بندی شده مصرف می‌کنند.اطلاعات جدید حاکی از آن است مردم انگلیس در کنار اکثریت مردم غرب اروپا و آمریکای شمالی چهار برابر بیشتر از خوراکی‌های بسته‌بندی شده استفاده می‌کنند.

ارزش‌ بازار جعبه‌های مقوایی
ارزش‌ بازار جعبه‌های مقوایی تا سال 2020

هنر بسته بندی: بازار جهانی جعبه‌های مقوایی ارزشی بیش از 100میلیارد دلار در سال 2020 خواهد داشت و در حدود 47میلیون تن مصرف را تجربه خواهد کرد.

ادامه مطلب نظرات (1) کلیک ها: 198

BBC: آخرین باقیمانده‌های سس کچاپ که از بطری بیرون نمی‌آید، خیلی‌ها را کلافه کرده است.  پژوهشگران آمریکایی می‌گویند که روشی برای خارج کردن سس کچاپ از بطری، تا آخرین قطره آن پیدا کرده‌اند. 

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 136

هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016: شرکت SIAPI از تولیدکنندگان ماشین‌های قالب‌گیری دمشی خطی برای تمام کاربردها بود. این ماشین‌ها قادر به تولید نمونه‌های ظرف با ظرفیت 1/0 تا 40 لیتر و قطر دهانه تا 180میلی‌متر هستند.

هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016:  شرکت italwark rolls با صادرات به 90 کشور دنیا، انواع ماشین‌های کانورتینگ رول‌های آلومینیوم، کلینگ، استرچ، کاغذ، ظوف آلومینیومی و سینی‌های کاغذی را تولید می‌کند.

 هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016: شرکت انگلیسی FREEMANTLE که متخصص ساخت انواع ماشین‌های کارتنینگ است در این نمایشگاه نیز ماشین کارتنینگ نیمه‌خودکار را به معرض دید گذاشته بود.

 هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016: شرکت ray tec vision تولیدکننده ماشین سورتینگ با استفاده از دوربین و سیستم برون‌ریز با هوای فشرده بود که به خصوص برای محصولات غذایی اندازه کوچک طراحی شده بود.

هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016: شرکت آلمانی Hilutec ماشین F2000 خود را در نمایشگاه عرضه کرده بود که به نوعی دستگاه تری‌سیلر به حساب می‌آمد. سری ماشین‌های FP در مدل‌های 3000، 2000، 190 و 100 عرضه می‌شوند.

هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016: شرکت ایتالیایی PROMEC که متخصص در ساخت ماشین‌های بطری است انواع پرکن، شستشودهنده، دربند را طراحی و تولید می‌کند.

هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016:  شرکت Grunwald ارایه‌کننده خطوط پرکن لیوانی پنیر سفید UF بود که نمونه‌ای از تولیدات خود را در نمایش عرضه کرده بود.

هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016:  شرکت ZALKIN با بیش از 80سال سابقه، انواع دربندهای سفارشی متناسب با نیازهای مشتری را تولید می‌کند. ماشین‌ها انواع درب‌های پیچی، سیل‌بندی یا درب‌های فشاری را اجرا می‌کنند.

 هنر بسته بندی: بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی، سلولزی و ماشین آلات وابسته 4 تا 7 اردیبهشت 1396 در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 106

هنر بسته بندی/ گزارش نمایشگاه Gulfood Manufacturing 2016: سری ماشین‌های FF شرکت ISHIDA، برای توزین محصولات تازه با عملکرد بالا طراحی شده است. این ماشین‌ها در 7 مدل تولید شده‌اند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 189