پرینت

دورنمای پلاسیک‌ها در در ظروف غذا و نوشیدنی

 ظروف پلاستیکی غذا و نوشیدنی به صدها شکل موجود هستند و به تولیدکنندگان بسته‌بندی این اجازه را می‌دهند تا از محصولاتشان محافظت کنند همزمان آنها را به شکل‌های خلاقانه‌ای پیش چشم مشتریان بگذارند. پلاستیک به عنوان ماده اولیه بسته‌بندی ارجح برای صنعت غذا و نوشیدنی مطرح است بسیار جلوتر از شیشه، فلز و کاغذ. تقاضا برای بسته‌بندی‌های پلاستیکی سخت و انعطاف‌پذیر سال به سال افزایش می‌یابد و این به خاطر گرایش بیشتر به ظروف به شکل‌های خلاقانه است که پیشرفت‌های جدید به خصوص حامل‌های نوشیدنی را ممکن ساخته است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 187
پرینت

فرآیند «فشار بالا» چیست؟

فرآیند با فشار بالا (HPP)، تکنیک پاستوریزاسیون سرد است که در آن محصولات، که درون بسته‌ نهایی دربندی شده‌اند، به درون ظرف وارد می‌شوند و تحت فشار بسیار بالای ایزواستاتیک (300-600 MPa/43500-87000Psi) ایجادشده به وسیله آب قرار می‌گیرند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 175
پرینت

قانون‌گذاری در صنعت دارویی و پزشکی

همزمان با اینکه مردم بیشتر وبیشتر سلامت محور می‌شوند، سبک زندگی سلامت‌محوری را نیز انتخاب می‌کنند که کمک می‌کند تا امید به زندگی در آنها افزایش یابد. به‌طور منظم این موضوع منجر به افزایش تقاضا برای محصولات دارویی می‌شود که مصرف آنها در جمعیت رو به رشد طبقه میانسال جامعه است. به همین ترتیب و با مصرف داروهای خاص، تقاضا برای ماشین‌‌های بسته‌بندی دارویی نیز رو به صعود نهاده است. برآورده کردن نیازها در بخش ماشین‌آلات، چندان بار سنگینی برای صنعت نخواهد بود اما قوانین رو به افزایش در موضوع داروها، چالشی بزرگتر خواهد بود. این موضوع در گزارش PMMI با عنوان «گرایشات جهانی موثر بر بازار ماشین‌آلات بسته‌بندی در سال 2016» به وضوح اشاره شده است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 181
پرینت

ارتباط ویژه بین فیلم و عملیات کرونا

تا چه حد توانسته‌اید ارتباط بین فیلم‌تان و عملیات کرونای انجام‌شده بر روی آن را درک کنید؟ درجه عملیات تراکم وات ۲ *، نتایج متفاوتی بر روی PET در مقایسه با PP برجای می‌گذارد و تغییر اندک در تراکم وات می‌تواند نتایج غیرقابل پیش‌بینی داشته باشد. این مقاله نگاهی به ارتباط بین فیلم‌های مختلف و تراکم وات می‌اندازد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 162
پرینت

ایمن تر بودن میوه های بسته بندی شده در کروگیت ها

سینی‌های کروگیتی نسبت به جعبه‌های پلاستیکی آلودگی کمتری را به میوه‌ها منتقل می‌کنند.تحقیقات علمی جدید نشان می‌دهد که بسته‌بندی‌های کروگیتی میوه‌ها را تازه‌تر و ایمن‌تر از جعبه‌های چندبار مصرف پلاستیکی (RPCs) نگه می‌دارند و به طرز قابل توجهی از آلودگی‌های ایجادشده توسط میکروارگانیزم‌ها می‌کاهند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 173
پرینت

بسته‌بندی‌های سخت و نقش آنها در آینده بسته‌بندی

رشد بازار بسته‌بندی‌های سخت به خاطر افزایش استفاده آنها در صنایع دارویی، غذایی ونوشیدنی است. به‌عنوان یکی از بزرگترین بخش‌های بسته‌بندی که تقریبا انگشت‌ خود را به سوی تمام بازارها نشانه رفته است، ظروف سخت به‌طور مداوم برای خلق محصولات پایدار و خلاقانه، به روز می‌شوند و همزمان، مصرف‌کنندگان را به سوی انتخاب آنها از میان سایر رقیبان سوق می‌دهند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 168
پرینت

آب و بسته‌بندی آن به روش فرم فیل سیل

بهتر است قبل از ورود به بحث بسته‌بندی آب آشامیدنی توضیح مختصری در مورد روش بسته‌بندی فرم فیل‌ سیل، انواع آن و تجهیزات مربوطه‌اش داده شود. نام فرم فیل‌ سیل به بازه وسیعی از ماشین‌آلات بسته‌بندی اطلاق می‌شود که مهم‌ترین وجه مشترک آنها ساخت ظرف یا بسته از متریال مربوطه در خود ماشین است. بر این اساس انواع بسته‌بندی‌های دوی پک، کیسه‌ای، توزین‌دار و حجمی عمودی، بالشی، پیلوپک و... در این بازه قرار می‌گیرند که به دو نوع کلی بسته‌بندی فرم فیل‌سیل افقی و بسته‌بندی فرم فیل‌سیل عمودی بر حسب جهت حرکت فیلم دسته‌بندی می‌شوند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 175
پرینت

مروری بر الزامات طراحی و تولید بسته بندی صنایع دستی

یکی از مشکلات مهم بر سرراه محصولات صادراتی کشورمان در سال‌های اخیر عدم برخورداری از بسته‌بندی مناسب در بازارهای داخلی و جهانی بوده است. این موضوع اگرچه در بسیاری از محصولات صادراتی مانند پسته، زعفران و غیره به علت تقاضاهای بازارهای مقصد و مسایل بهداشتی این اقلام شکل مناسب‌تری نسبت به گذشته به خود گرفته است ولی در محصولات صنایع‌دستی که نمونه آشکار میراث فرهنگی این مرز و بوم به‌شمار می‌آیند هنوز بسته‌بندی مقوله‌ای است غریب که همت همگان را می‌طلبد تا بتوان جامه‌ای نو در خور شان این اقلام به یادگارمانده از نیاکانمان را بر تن آنها پوشاند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 178
پرینت

تاثیر اتوماسیون و سیستم‌های رباتیک بر فرآیندهای امروزی بسته‌بندی

اتوماسیون و رباتیک مدت زمان زیادی است که به صنعت بسته‌بندی خدمت می‌کنند، سرعت فرآیند بسته‌بندی را بالا می‌برند، پایداری و راندمان را افزایش می‌دهند و اطمینان خاطر به همراه می‌آورند. بر پایه گفته‌های موسسه صنایع رباتیک (RIA)، سفارش و حمل ربات در امریکای شمالی صاحب رکورد جدید 22427 ربات به ارزش 3/1 میلیارد دلار در نه ماهه نخست سال 2015 شده است. شرکت‌های امریکای شمالی رکود قبلی که در سال 2014 ثبت شده بود را با 16 درصد در تعداد و 10 درصد در ارزش دلاری شکستند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 156
پرینت

طراحی بسته‌بندی درب‌ها/ 34

هدف این بخش تهیه فهرست بازبینی طراحان از الزامات پایه‌ای که برای همه درب‌ها صادق است، می‌باشد. در ادامه در خصوص اصول پایه‌ای که بر جزییات و اطلاعات ضروری دلالت می‌کند بحث می‌شود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 110
پرینت

طراحی ساختار بسته بندی/ بخش دوم

بازی با منحنی‌ها محدودیت‌های مقوا را برای این کار نشان می‌دهد. می‌توانید یک تکه مقوای مسطح را در دست بگیرید و آن را به صورت‌های مختلف انحنا دهید، ولی زمانی که می‌خواهید یک منحنی روی کارتن ایجاد کنید، با حقیقتی غیرقابل انکار مواجه می‌شوید؛ برای هر منحنی، باید یک منحنی معکوس در سمت دیگر داشته باشید. بهترین کارتن‌های منحنی این قانون فیزیکی را به عنوان پایه موفقیت خود استفاده می‌کنند. در اینجا نکات مهمی عنوان شده که موقع ایجاد منحنی در کارتن خود باید به آنها توجه کنید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 116
پرینت

چهار «ب» بزرگ موفقیت در دنیای امروز کسب‌وکار

این مقاله براساس سال‌ها کار و تجربه و تدریس در بخش ارتباطات بازاریابی (از بسته‌بندی تا تبلیغات و دنیای دیجیتال) نوشته شده است. از هیچ منبع خارجی کپی نشده و گواه آن زبان فارسی است اما مطابق با مدل‌های نوین برندینگ و هم سو با رویکرد بازاریابی یکپارچه و منسجم است. این مدل راهبری یکپارچه سازمانی (تفکر و بیان و عملکرد) در چند سال گذشته به عمل درآمده و نتایج ملموس در ایجاد بالاترین بهره‌ورى در مقابل هزینه‌های آن را داشته است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 108
پرینت

ارزیابی ویژگی‌های مرکب‌های چاپ فلکسوگراف/ بخش دوم

طبیعت، بازار و کاربردهای محصولات چاپی مشخص کننده خصوصیات اصلی مرکب ­های چاپ فلکسوگراف هستند. ارزیابی خصوصیات فیزیکی و فهم چگونگی تاثیر پذیری آنها از اجزایی که در مقیاس زیاد برای فرمولاسیون مرکب استفاده می شود مهم است. فرمولاسیون مرکب ها نیاز به دانشی با جزییات فراوان از خواص شیمیایی و فیزیکی مواد اولیه دارند و اینکه چگونه این پارامترها تاثیر گذار می باشند. جوهرهای چاپ فلکسو گرافی عمدتا به منظور سازگار بودن با طیف وسیعی از مواد چاپ شونده فرموله می شوند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 105
پرینت

مسابقه بسته بندی the dieline / بخش نخست

در هفتمین سال مسابقات The Die line Awards به وسیله Neenah Packaging برگزار شد و بهترین طراحی‌ها در بخش بسته‌بندی محصولات مصرفی از سرتاسر دنیا را انتخاب کرد. این یکی از راه‌هایی است که هم به طراحان و هم به جامعه یادآوری می‌کند که خلاقیت در بسته‌بندی بخشی از زندگی و مزه‌هاست. هیات داوران کارشناسانی در زمینه‌هایی همچون بسته‌بندی ساختاری، طراحی، برندینگ و محصولات مصرفی بودند که بسته‌بندی‌ها را در سه بخش اصلی قضاوت کردند: خلاقیت، نوآوری و قابلیت فروش.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 260