حداقل 90درصد از قوطی‌های موادغذایی امروزی، آستری‌های خود   که حاوی BPA (bisphenol-A) بودند را جایگزین کرده‌اند. بر پایه گزارش Can Manufacturers Institute، این در واکنش به  نیاز بازار برای داشتن ایمنی بیشتر در بسته‌بندی موادغذایی اتفاق افتاده است.

گرایش‌ها در بسته بندی خدمات غذایی اغلب به بخش خرده‌فروشی‌ها یا برعکس مهاجرت می‌کنند. به همین دلیل توجه به این‌که چه چیزی در صنعت بسته بندی خدمات غذایی می‌گذرد می‌تواند برای تولیدکنندگان کالاهای مصرفی بسته‌بندی شده مناسب باشد. به‌تازگی مصاحبه‌ای با Lynn Dyer مدیر Foodservice Packaging Institute انجام شده تا مهمترین موضوعات در این بازار از قول او بیان شود. این مصاحبه پاسخی است که او به موضوعاتی همچون پایداری، روش‌های توزیع غذا، ایمنی و راحتی مصرف‌کننده و چالش‌‌های ارسال غذا با استفاده از تجارت الکترونیکی می‌دهد.

از نظر نسل شناسی، نیروی کار متنوع، بهتر می‌تواند پاسخگوی بازار متغیر و مستعد اختلال امروزی باشد.

 

حفظ تیم‌های همفکر؛ نوآوری تیم‌های متنوع

تقریبا غیرممکن است از فردی که دیدگاه‌هایی مثل شما دارد یا به مانند شما فکر می‌کند، چیز جدیدی یاد بگیرید. چرا برای بسیاری از سازمان‌ها و رهبران، تنوع بسیار چالش‌برانگیز است؟ به این دلیل که بودن با افرادی که شبیه ما فکر و عمل می‌کنند راحت‌تر است. جنبه تقابلی دیدگاه‌های مختلف، پیچیده و مدیریت آن سخت‌تر است.  سازمان‌هایی که متفکران مشابهی را استخدام کرده و ارتقا می‌بخشند، در واقع سرپوشی بر استعدادهای خود می‌گذارند.

 

 بیماری همه‌گیر COVID-19 زندگی امریکاییان را از بسیاری جهات مورد تغییر قرار داد ازجمله اولویت‌های آنان برای انتخاب انواع مختلف بسته‌بندی. همه‌گیری جهانی تاثیری دراماتیک بر برداشت و تصور از بسته‌بندی داشته است. در ابتدای سال، نگرانی‌ها حول پلاستیک‌های شناور در اقیانوس‌ها، وظایف زیست‌محیطی و چالش‌های اقتصادی بازیافت متمرکز بود که در برخی مواقع باعث ایجاد شک و بدبینی درخصوص ارزش بسته‌بندی و زیست‌پذیری آن نیز شده بود.  اما پس از ایجاد همه‌گیری، بسته‌بندی نقشی کلیدی‌تر از گذشته در تضمین سلامتی و ایمنی مردم یافت.

 

تا سال 2020 تمام بسته‌بندی‌های پلاستیکی در اتحادیه اروپا باید قابل بازیافت یا استفاده مجدد باشند. اما نکته مهم برای دستیابی به این هدف در جزییات نهفته است. بسته‌بندی‌های منعطف تولیدشده از مواداولیه تک‌ماده‌ای (mono materials) برای دستیابی به این هدف به سرعت در حال گسترش هستند. در حقیقت درآخرین نمایشگاه K Show، به‌عنوان برشی از صنعت پلاستیک، مشخص شد حرکتی بزرگ به سمت تسهیل‌سازی (و به‌ویژه سطوح تولیدشده از پلی‌الفین تنها) از سال 2016 آغاز شده است. Elisabeth Skoda در ادامه توضیح می‌دهد که چگونه شرکت‌ها خود را برای چالش تک‌ماده‌‌‌ای‌ها آماده می‌کنند.

 

پروتکل‌های ایمنی در حال حاضر هم برای بسته‌بندی‌های غذایی موجود هستند. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که چگونه از آن‌ها برای آنالیز و کم کرن ریسک COVID-19 استفاده کنیم. مقالات بسیاری در طول این اپیدمی با تمرکز بر خرید ایمن از فروشگاه‌های غذایی یا خواروبارفروشی نوشته شده است. کارشناسان به نظر می‌رسد که اضطراب مصرف‌کنندگان درخصوص ایمنی و امنیت خوراکی‌های خام، فرآیند شده و نیز پخته را کاهش داده اند. با این وجود برخی از کارشناسان پزشکی معتقدند که ریسک ناشی از تماس دست انسان با بسته‌بندی مواد غذایی ارزش بحث و اظهارنظر را دارد.

طراحی خلاقانه محصول

همیشه به مردم گفته می‌شود که هیچگاه از روی جلد یک کتاب راجع به محتویاتش قضاوت نکنید اما متخصصین بسته‌بندی و تولیدکنندگان و خرده‌فروشان هرگونه کالایی که درون لباس بسته‌بندی به فروش می‌رسد، از خریداران می‌خواهند که این گفته و سنت را نادیده بگیرند. بازرگانان امیدوارند که مصرف‌کنندگان نه‌تنها محصولاتشان را از روی بسته‌بندی‌شان قضاوت کنند، کاری می‌کنند که بسته‌بندی‌ها بتوانند عامل تاثیری مهم بر خریدار باشند چراکه در تصمیم‌گیری‌ها نقشی اساسی دارند.

نتایج یک تحقیق نشان داد:
تمایل یا عدم تمایل به بسته‌بندی‌های پلاستیکی، متناسب با سن یا درآمد خانوار متفاوت است

با افزایش نگرانی‌ها نسبت به امنیت غذا و محیط‌زیست، بسته‌بندی‌‌های پلاستیکی برای غذاهای تازه، مزیت‌ها و مضرات خود را بیش از پیش نمایان کرده‌اند. علاوه بر این، نیاز مصرف‌کنندگان برای راحتی، پاسخ به این پرسش را پیچیده‌تر کرده است. انتظارات بی‌شمار مصرف‌کنندگان این سوال را نیز به وجود آورده است که حقیقتا مصرف‌کنندگان درموضوع بسته‌بندی به چه چیز نیاز دارند؟

 

برداشت نخست را باید جدی گرفت و برای بسیاری از برندها، این موضوع اهمیت بسیاری بر بسته‌بندی محصولات دارد. مانند تمام اشکال بازاریابی بنا به سلیقه و خواسته مشتریان، جهت و روش‌ها تغییر می‌یابند همانند میل به بسته‌بندی‌های پایدار.

این فیلم نیاز به درب‌های صدفی را از بین می‌برد

خواسته‌‌ها و گرایشات مصرف‌کنندگان به‌طور مستمر در حال تغییر است. کانورترها برای این‌که رشدکنند و موفق باشند، احتیاج دارند تا راه‌کارهایی در بخش لیبل و بسته‌بندی ارایه دهند که حاوی نکاتی جدید در عملکرد، راندمان و جذابیت‌های ظاهری باشند در حالی که همزمان به نیازهای بخش‌‌های جدید و در حال ظهور توجه کافی کرده باشند. یکی از این تحولات در بخش بسته‌بندی مواد غذایی، سیستم جدید سیل حرارتی قابل دربندی است که جذابیت تصویری، بهبود عملکرد و راحتی را همراه با مزیت‌های اقتصادی و پایداری دارا است.

مهاجرت مرکب در بسته‌های موادغذایی، موضوعی چالش‌برانگیز است

 در هنگام صحبت درخصوص تصمیم‌گیری برای مرکب‌‌های ویژه بازار لیبل‌ها و بسته‌بندی‌های انعطاف‌پذیر، این سوال پیش می‌آید که بهترین گزینه کدام است؟ فلکسوگرافی یا دیجیتال، فرآیندهای کلیدی هستند که نیاز به توجه دارند.در سال‌‌های اخیر، هزینه چاپ دیجیتال کاهش یافته است. در حقیقت در این مدت به خاطر قابلیت کار سفارشی آن هم در چاپ‌های دور کم، برای کانورترهای بسته‌بندی انعطاف‌پذیر و لیبل‌ها، جذاب‌تر از گذشته شده اند. اما موضوع در واقع چیزی بیشتر از اینهاست. چندین عامل کلیدی برای رشد زیاد چاپ دیجیتال در این بخش از بازار وجود دارد.

نقش لیبل‌ها در چرخه تامین و توزیع کالا

 

 لیبل‌زنی در چرخه توزیع، اساس این تجارت را تغییر خواهد داد. بیش از 800 متخصص در فرآیند تولید و فروش و فناوری اطلاعات (IT) از 32 کشور جهان در تحقیقی که توسط Loftware درخصوص «5 گرایش عمده در لیبل‌زنی» انجام شد، شرکت کردند. نتایج نشان داد که تغییر در لیبل‌زنی چرخه توزیع جهانی در حد بالایی بوده است. چرخه‌های توزیع و راهکارهایی که برای مدیریت آن‌ها استفاده می‌شود، بیش از پیش اهمیت پیدا کرده‌اند چراکه تجارت روزبه‌روز  جهانی‌تر و وابسته‌تر می‌شود. به همین خاطر بسیار ضروری است تا درک و اندازه‌گیری کنید که لیبلینگ تا چه حد تاثیر استراتژیک بر چرخه تامین و توزیع و رشد تجاری شرکت شما دارد.

 چنانچه شما  و تیمتان بخواهید یک روش لیبل زنی را برای محصول جدید شرکتتان انتخاب کنید یا این‌که در حال برندسازی مجدد بسته‌بندی فعلی‌تان باشید، باید به لیبل شرینک اسلیو هم نظر داشته باشید. برای آن‌هایی که تا پیش از این هرگز از لیبل‌های شرینک اسلیو  استفاده نکرده‌اند باید گفت که این لیبل مزیت‌های زیادی دارد. آن‌ها می‌توانند تاثیر برند شما را افزایش دهند و رنگ‌های جذاب و درخشان و نیز طرح‌های عالی را به چهره محصولتان بیافزایند چراکه بیشترین سطح پوشش را نسبت به سایر لیبل‌ها دارا هستند. علاوه بر این، دیگر مشکل لیبل‌زنی بطری با طرح‌های خاص و منحصربه‌فرد نخواهید داشت چراکه این نوع لیبل به خوبی بر روی ظروفی با طراحی‌های پیچیده نیز کار می‌کند. شما باید مطمئن باشید که لیبل شرینک  اسلیو بهترین گزینه برای برندتان است. بهترین راه برای دریافت این موضوع این است که لیبل‌هایتان را با یک تونل شرینک واقعی قبل از تصمیم نهایی آزمایش کنید. در ادامه مقاله به مواردی اشاره می‌کنیم که چرا باید نمونه اولیه و آزمایشی لیبل اسلیو بر روی محصولتان را تولید کنید.

مسابقه بسته بندی کشور آلمان به طور سالانه برگزار می شود. مسابقه سال 2018 را در دو بخش برای شما منتشر می کنیم.

این موضوعات از روی تعداد مقالات خوانده شده در اینترنت انتخاب شده‌اند

 

درج تاریخ مصرف بر روی لیبل، مواد پایدار جدید بسته‌بندی و نگرانی‌های ادامه‌دار درخصوص مواد شیمیایی موجود در بسته‌بندی، داغ‌ترین موضوعات در چند ماه اخیر صنعت بسته‌بندی در جهان بودند. بر پایه تعداد کل صفحه‌های بازدید شده در اجتماع بسته‌‌بندی در سرتاسر دنیا، موضوعات مرتبط با بسته‌بندی صنایع غذایی بیشترین خواننده را داشتند. سه اولویت اصلی در این خصوص را به ترتیب در این مقاله بررسی می‌کنیم.