امروزه ما این را تضمین شده می‌دانیم که همیشه به طیف وسیعی از موادغذایی دسترسی خواهیم داشت. همچنین از محصولات انتظار داریم که برای سلامتی انسان ایمن باشند. تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان در این خصوص مسوولیت دارند و به سختی توسط ناظرین موادغذایی راهنمایی و توجیه می‌شوند.

چسب‌ها اجزای جدایی‌ناپذیر صنعت بسته‌بندی هستند که در کنار سایر عوامل یک بسته‌بندی سالم، کارآمد و زیبا را فراهم می‌کنند و موجب جلب رضایت مشتریان می‌شوند. در مقاله پیشین (نشریه بسته‌بندی، شماره 29) چسب‌های گرما ذوب معرفی شدند و بیان کردیم که چسب‌های گرما ذوب عاری از حلال هستند که این موضوع مزایا و معایبی را در پی دارد. همچنین ترموپلاستیک بودن این چسب‌ها باعث عدم کلوخه شدنان در مخازن حرارت‌دهی و تفنگ‌‌های اعمال چسب می شود.

 تا به حال چند بار برایتان اتفاق افتاده است که داخل فروشگاهی شگفت‌انگیز، رویدادی ورزشی و یا یک شهربازی بروید، وسیله‌ای را از آنجا بخرید و پس از آن که به خانه بازگشتید ببینید که پشیمان شده‌اید؟

صنعت لیبل، خود را مواجه با چالش‌های زیست‌محیطی بیشتری خواهد دید

دهه گذشته پرتحول‌ترین و پرچالش‌ترین دوران برای صنعت لیبل بود، همچنین برای تمام بخش‌های بسته‌بندی و مصرف‌کنندگان نهایی که هر روز از لیبل‌ها با هدف‌هایی همچون تزیین، بازاریابی، توزیع و ردیابی استفاده می‌کردند. پیشرفت‌ها و نوآوری‌های مستمر در مواداولیه لیبل‌ها همچنین فناوری و کاربردهای جدید و نیز معرفی لیبل‌های واکنش‌پذیر، همگی همزمان با رشد تولید ناخالص داخلی، هر سال رشد داشته‌اند. لیبل‌های خودچسب نیز در این میان جایگاه خود را به‌عنوان فناوری دارای اولویت تحکیم کرده‌اند.

با افزايش مداوم جمعيت دنيا نياز به مواد غذايي، روز به روز با سرعتي شگرف، افزايش می‌يابد. براساس اطلاعات سازمان خواروبار جهاني (F.A.O) جمعيت جهان تا سال 2030 به بيش از 8 ميليارد نفر خواهد رسيد که مسلما تامين مواد غذايي اين جمعيت نياز به کوشش و پيگيري جدی در زمينه کشاورزي و علوم وابسته دارد. براساس برآوردهاي موجود، تا سال 2030 مقدار توليد محصولات غذايي در کشورهاي در حال توسعه باید 70درصد بيشتر از توليد فعلي آن باشد تا بتواند متناسب با جمعيت رو به رشد حرکت کرده و به درستي جوابگوي نيازهاي آنها باشد. اتلاف محصولات کشاورزي موجب خارج شدن بخش قابل توجهي از توليدات کشاورزي از چرخه توليد تا مصرف شده به گونه‌ای که براساس آمارهاي موجود به‌طور متوسط 35درصداز محصولات کشاورزي در ايران، در مراحل گوناگون از بين می‌رود که اين میزان پاسخگوی نیاز غذایي 15 تا 20 ميليون نفر از جمعيت کشور است.

این مسابقه توسط بزرگترین انجمن اروپایی تولید کنندگان جعبه های مقوایی (Pro Carton) برگزار می شود و طراحان جوان در آن به رقابت می‌پردازند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 124

ساختار شیار درب؛ چندین شکل متداول برای ساختار شیارها بر روی درب ظروف وجود دارد:پیچ گرد متقارن و  پیچ اصلاح شده حایل

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 115
کاهش هزینه تولید درب، به کاهش قیمت محصول نهایی منجر خواهد شد

  با افزایش هزینه‌های مواداولیه خام، ثابت نگه داشتن قیمت در نقطه نهایی یعنی خرده‌فروشی‌ها مشکل‌تر ازگذشته شده است. یکی از بخش‌های مصرفی، بسته‌بندی است و برنامه‌های ارتقا و توسعه همگی در تلاشی پرثمر برای این هستند که چگونه می‌توان از هزینه‌های مواداولیه مصرفی کاست.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 118
روش‌های ایجاد تعادل بین قیمت بسته‌بندی و محافظت از محصول

 هنگامی که کار خود را در صنعت بسته‌بندی آغاز کردم، با خود فکر می‌کردم که «بهینه‌سازی بسته‌بندی» و چرخه تولید و توزیع تنها واژه‌هایی جذاب و خیال‌پردازانه هستند و در کنار همدیگر قرار گرفته‌اند تا پیشروان چرخه تولید و مدیران آن را تحت تاثیر قرار دهند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 180

 

امروزه صنعتی شدن جوامع و کاهش زمان متوسط صرف غذا، همچنین نیاز به سرعت بالای پخت در آشپزخانه‌های صنعتی، در کنار مسایل بهداشتی و نیاز به نگهداری سالم و بهینه مواد غذایی، باعث تولد نیازی جدید به بسته‌بندی‌های خاص شده است. کاهش هزینه‌های تهیه غذا و سرعت بالای آماده‌سازی غذا در سازمان‌ها و مکان‌هایی که به‌صورت تخصصی به تهیه غذا روی آورده‌اند بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 245
هر نسل تاثیرهای خود را بر طراحی بسته‌بندی می‌گذارد. تاثیر Gen Z بر این روند چه خواهد بود؟

 Millennials (هزاره‌ها/ متولدین دهه 1990 تا ابتدای دهه 2000) و اولویت‌های بسته‌بندیشان نیازمند توجه هستند چراکه آنها سهم قابل توجهی از بازار امروز را در اختیار دارند، به‌ویژه برای کالاهای مصرفی بسته‌بندی شده، و در آینده نزدیک نیز در صدر قرار خواهند داشت. اما چه تغییراتی در طراحی بسته‌بندی و تولید را در هنگامی که نسل بعدی یعنی Generation Z، رشد یابند و سرمایه‌های اقتصادی را در اختیار گیرند، خواهیم دید؟

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 200

آیا آماده شروع یک استارت‌آپ هستید؟ بهتر است بدانید که چرا باید پیش از شروع درمورد بسته‌بندی فکر کنید و برای اینکه بتوانید در زمان مناسب بسته‌بندی مناسبی در دست داشته باشید با متخصصان مشورت کنید.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 215

امنیت مواد غذایی امروزه مساله بسیار مهم و نگران‌کننده‌ایست که دورنمای آینده نزدیک آن دولت‌های صنعتی و پیشرفته و همچنین کمتر توسعه‌یافته و فقیر را بسیار نگران کرده است. از این‌رو متخصصین کشاورزی، اقتصاد، تغذیه و اکولوژی با چالش یافتن راه‌حل برای این مشکل روبه‌رو هستند. ریشه‌های این مساله تا حدی وسیع و به هم پیوسته است که کنترل و حل آن همکاری هماهنگ و منسجم مجموعه جهانی را طلب می‌کند. در این مطلب که چکیده‌ای از گزارش وزارت غذا و کشاورزی آلمان در سال 2016 است، ریشه‌ها و راه‌حل‌های پیشنهادی ایمنی مواد غذایی و تغذیه مورد بررسی قرار گرفته است.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 259

در سال 2015، در میان تمام شرکت‌هایی که به وسیله NIKE Equipment به رقابت دعوت شده بودند، OIA Global در پرتلند اورگان، برنده چالش ارتقا و اجرای ایده بسته‌بندی توپ و همزمان اصلاح چرخه توزیع بسته‌بندی فعلی که از سال 2007 درحال اجرا بود، شد. چالش اصلی، طراحی بسته‌بندی متفاوت از نمونه‌های موجود بود.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 602

 درب‌ها و گردن ظرف‌ها هر دو با اندازه 18 میلی‌متر تولید می‌شوند که در سه ابعاد TEH مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. استانداردها و خطاهای پذیرفته‌شده‌ای برای شیشه (BS 1918) و پلاستیک (BS 5789) وجود دارند که دهانه و درب ظرف باید مطابق با آنها تولید شوند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 539