ایرنا: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نسبت به پیشگیری از مسمومیت با قارچ‌های خودرو سمی در این استان هشدارداد.  دکتر علیرضا آقاجعفری روز شنبه اظهار کرد: با شروع فصل پاییز و بروز شرایط مساعد بریا رشد قارچ‌های خودرو ، مسمومیت‌های ناشی از مصرف خوراکی قارچ‌های خودرو و سمی در استان افزایش می‌یاید ولی این موضوع با آموزش عمومی و اطلاع‌رسانی و ارائه هشدار بموقع قابل پیشگیری خواهد بود.

 هنر بسته بندی: خریداران آنلاین به طرز شگفت‌انگیزی اولویت‌های بسته‌بندی خاص خود را دارند و این برخلاف جهتی است که آمازون برای خود انتخاب کرده ا ست.

هنر بسته بندی: Smurfit kappa با شراکت McBride جعبه‌هایی را تولید کرده که کاملا تولید شده از کاغذ هستند و به گفته شرکت، جایگزین پایدار مناسبی برای جعبه‌های پلاستیکی سنتی به شمار می‌آیند.

هنر بسته بندی: ULMA Packaging ماشین‌های فلوپک جدید خود با نام FV 55 SD را روانه بازار کرد. این ماشین‌ها مناسب برای بسته‌بندی پنیر- برش‌های گوشت تازه و پروسس شده هستند.

 هنر بسته بندی / اختصاصی: 27 مین نمایشگاه بسته بندی استانبول از تاریخ 12 تا 15 اکتبر 2022 ( 20 تا 24 مهر 1401) در مرکز نمایشگاهی تویاپ شهر استانبول برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه بیش از 1000 تولید و تامین کننده بسته بندی و ماشین آلات و ملزومات آن در زمینه های غذایی، غیرغذایی، پارچه وبافت، ارایشی و بهداشتی، بهداشت فردی، اتوماسیون و ... دستاوردهای خود را پیش چشم  حدود 70 هزار تصمیم گیرنده کلیدی از سر تا سر جهان قرار خواهند داد.

در بخش Food Tech Eurasia  شاهد حضور ماشین آلات بسته بندی، آخرین فناوری های چاپ و کانورتینگ و فناوری های فرآیندی غذا و نوشیدنی خواهیم بود. هر دو رویداد فعالان کلیدی از خاورمیانه، حوزه بالکان، CIS، روسیه، آفریقا، غرب اروپا، غرب و مرکز آسیا رو گرد هم می آورد تا با آخرین فناوری های روز آشنا کند.

هنر بسته بندی: خمیر تولیدشده از نشاسته، فیبر و تعداد کمی مواد دیگر درنهایت برای تولید بسته‌بندی قابل کمپوست Evanesce Packaging به کار گرفته می‌شود، فناوری انحصاری برای تولید بسته‌بندی‌های پایدار.

هنر بسته بندی: درب آسان‌بازشو ایمن برای غذا قابل ماشین‌کاری و قابلیت تولید با انواع فیلم‌های قابل کمپوست روانه بازار شد.

سریعترین ماشین دو سر پیچ جهان در ایران

" سری ماشین های CHS که برای بسته بندی انواع شکلات طراحی شده است می تواند نوع جدیدی از بسته بندی با نام envelope fold  را به مشتریان عرضه کند. شرکت THEEGARTEN- Pactec  تولید کننده ماشین های بسته بندی برای شیرینی جات اندازه کوچک، به تازگی آخرین راه کارهای خود برای صنعت شیرینی و اسنک را به بازار معرفی کرده است. سری ماشین های بسته بندی CHS که برای بسته بندی انواع محصولات شکلاتی طراحی شده می تواند شکل های مختلف لفاف پیچی را به درخواست مشتری انجام دهد."

هنر بسته بندی/ واحد خبر: نمایشگاه طرح‌های تخصصی بسته‌بندی صنایع‌فرهنگی در تاریخ یکم الی ۵ مرداد ماه ۱۴۰۱ در محل وزارتخانه خانه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شد. این نمایشگاه به درخواست دفتر بازاریابی و تجاری سازی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی  و به همت آقای محمدرضا ملامحمد دبیر جایزه ملی بسته بندی( که  برگزاری دو دوره منظم جایزه ملی طراحی بسته‌بندی در صنایع‌فرهنگی را در کارنامه خود دارد) برگزار شد.

هنر بسته بندی: چه اتفاقی می‌افتد اگر لیبل‌ها خیس یا نرم باشند در هنگام تماس؟ Actega محصولات جدیدی را عرضه کرده که حس لمسی بسیار قوی دارند و از جمله لیبل‌های اسلیو با تاثیرگذاری بسیار زیاد هستند.

شرکت ایتالیایی CAMA تامین کننده اصلی ماشین آلات بسته بندی ثانویه این مجموعه است

هنر بسته بندی/ واحد خبر: نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با حضور رئیس جمهور بزرگترین پروژه  تولید شیرینی و شکلات خاورمیانه در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز به بهره برداری رسید.

هنر بسته بندی: ExxonMobil سری جدیدی از پلی‌اتیلن عملکرد بالا با نام ٍExceed XP را روانه بازار کرده که به گفته شرکت نخستین در نوع خود است و کاربردهای بسیاری در استرچ هود، بسته‌بندی‌های اولیه، شرینک سبک و فیلم‌های گلخانه‌ای دارد.

هنر بسته بندی: Amcor خبر از تولید و عرضه Eco-Tite R- نخستین پاکت شرینک بدون PVDC و قابل بازیافت برای بسته‌بندی گوشت، ماکیان و پنیر- داد.

هنر بسته بندی: Solvay راهکاری را ارایه داده است مبنی بر اینکه PVDC به کار رفته در بسته‌بندی‌های چندلایه غذا، نوشیدنی و بهداشت شخصی نیز پتانسیل بازیافت شدن دارند.

هنر بسته بندی: DS Smith می‌گوید که توانسته نخستین جعبه پایه فیبر را برای استفاده در Circular Design Metrics که برنامه‌ای برای کاهش ضایعات غذا در شرایط اقلیمی نامناسب است را تولید کند.

هنر بسته بندی: Novolex سبد جدیدEurope  Waddington برای میوه‌های نرم است که با فناوری MONOAIR شرکت و به صورت کاملا تک‌لایه تولید شده است تا با کمترین میزان مصرف مواداولیه بتواند از محصول نیز محافظت کند.

هنر بسته بندی: برند Divine Flavor پاکت‌های MAP شرکت Stepac’s Xgo را به خدمت گرفت تا حجم اکسیژن را کاهش و دی‌اکسیدکربن را افزایش دهد.

هنر بسته بندی: فیلم جدید BioFreshPak می‌تواند بدون یخچال طول عمر محصول را افزایش دهد و در دمای محیط نیز ظرف 180 روز تجزیه شود.

هنر بسته بندی: ماشین TF1 pro Blister گستره بالایی از ایمنی کالا، تنوع و بهداشت را در یک دستگاه فشرده برای تولید محصولات دارویی ارایه می‌دهد.

هنر بسته بندی: European REFUCOAT Project سیستم‌های روکش‌زنی بایوپلاستیک قابل بازیافت برای بسته‌بندی موادغذایی با هدف محافظت در مقابل Salmonella را معرفی کرده است.