هنر بسته بندی: فیلم جدید BioFreshPak باعث افزایش طول عمر محصول بدون یخچال می‌شود و مهم‌تر اینکه بعد از 180 روز تبدیل به کمپوست می‌شود.

از رکود تا همبستگی تجاری

 

صنعت چاپ، پیشران تولید است. این صنعت، شاخص بزرگی در تولید ناخالص ملی کشور‌ها و از مهمترین ارکان اقتصاد غیر‌نفتی است. ظرفیت بالای این صنعت در ارتقای تولید داخلی، توسعه‌ی سرمایه، افزایش اشتغال و صادرات، اهمیت آن را در جهان اقتصادی کنونی، به ویژه در کشورهایی با موقعیت ژئوپلتیک دو چندان کرده است. ‌پیش‌بینی گردش مالی یک هزار میلیارد دلاری برای این صنعت تا سال 2025، اینک بسیاری از سرمایه‌گذاران را به سوی این صنعت سوق داده و عمده تمرکز آن‌ها را بر بازار و صنایع وابسته به چاپ و بسته‌بندی معطوف کرده است.

هنر بسته بندی: Canovation درب‌های ویژه‌ای را برای انواع قوطی‌های فلزی خود طراحی کرده تا بتوان محصول درون آنها را چندین بار مورد استفاده قرار داد.

هنر بسته بندی: نخستین نوشیدنی چاپی دنیا برای عرضه به بازار آماده شد. محصول به صورت کپسول‌های کاربردی درون لیوان چاپ می‌شود و مصرف‌کننده با افزودن آب آنها را فعال می‌کند.

هنر بسته بندی:  پاکت‌های 100درصد قابل بازیافت از جنس HDPE که شکلی وارونه دارند توسط شرکت Sempack تولید و به بازار عرضه شدند. Sempack شکل جدیدی را به بازار پاکت‌ها معرفی کرده است.

ممکن است احمقانه به‌ نظر برسد اما بسیار رایج است. در برهه‌ای از زندگی ممکن است برای بسیاری از افراد به‌طور تصادفی چنین اتفاقی رخ داده باشد. اطلاعات مربوط به خوردن پلاستیک حیرت‌انگیز است. نتایج بررسی دانشگاه نیوکاسل، استرالیا نشان داد، افراد ممکن است هر هفته مقادیری از پلاستیک معادل اندازه یک کارت اعتباری مصرف کنند.

هنر بسته بندی: Hormel طراحی‌های بسته‌بندی جدیدی را برای محصولات کره بادام‌زمینی Skippy ارایه کرده است. پاکت‌های فشاری چندوعده‌ای، جار بلندقد و افزودن لیبل بدون شکر، باعث گسترش راحتی و استفاده از این محصول شده است.

هنر بسته بندی: ماشین مدولار باعث ایجاد انعطاف‌پذیری در دستگاه پرکن فرم – فیل- سیل شده است. این تغییرات جدید شامل جابه‌جاکننده مگنتینگ پاکت تا تغییرات تنظیمات دستگاه در زمان اندک و صفحه نمایش تمام‌خودکار می‌شود.

هنر بسته بندی: شرکت‌های تولیدکننده نوشیدنی بیش از پیش در حال انجام تحقیقات بر روی این موضوع هستند که آیا بطری‌های کاغذی اثری بر طعم محصول می‌گذارند یا نه.

هنر بسته بندی: تولیدکننده و توزیع‌کننده محصول بر سر راهکاری برای توزیع محصول در اندازه‌های دقیق به توافق رسیدند.

هنر بسته بندی: فیلم تنفسی تولید شده توسط Dow علاوه بر افزایش طول عمر محصول تا 4 برابر، قابلیت بازیافت در فروشگاه را نیز دارد. بسته‌بندی‌هایی که باعث کاهش ضایعات غذا می‌شوند انتخاب‌های عالی هستند. رساندن غذا به نیازمندان قبل از اینکه غیرقابل استفاده شوند نیز موضوعی مهم است.

هنر بسته بندی: Cheer Pack North America پاکت‌های ایستاده خود را برای بازارهای غذا و نوشیدنی در شکل‌های میوه و حیوانات طراحی مجدد کرده است.

هنر بسته بندی: از نظر بسیاری از خریداران آمازون، پاکت SoChatti چیزی بیش از تجربه خوردن شکلات بود. غذاهای خاص و پاکت‌ها و زوج‌هایی غیرمعمول هستند. پس از سال‌ها تحقیق و پیشرفت برای داشتن خوراک شکلات مخصوص، شرکت موفق شد که بسته‌بندی خاص آن را نیز طراحی کند.

این کنفرانس به صورت آنلاین، رایگان و بدون محدویت برای همه افراد است

هنر بسته بندی: کنفرانس بزرگی در تاریخ 15 و 16 سپتامبر 2021، 24 و25 شهریور1400 ، در ایتالیا برگزار خواهد شد. در این کنفرانس که با محوریت موضوعاتی همچون پایداری در صنعت چاپ بسته بندی، بررسی گذشته و آینده اقتصاد بسته بندی، تغییرات تکنولوژیکی به وجود آمده در صنعت، تاثیرهای شبکه های اجتماعی بر کسب و کار بسته بندی، ظرفیت های قانون گذاری در صنعت بسته بندی و چاپ های آن، جریان غالب در تولید کاغذ و چاپ و ...  وبا انجام میزگردهای مختلف با حضور کارشناسان زبده از سرتاسر جهان برگزار خواهد شد. هنر بسته بندی پشتیبان این کنفرانس بزرگ در ایران است.

هنر بسته بندی:  بر پایه گزارش جدید Coherent Market Insights، بازار بایوپلاستیک‌ها شامل (BioPET، BioPE، PLA، PLA Blends، Biodegradable Polyester، Starch Blends و PA- Bio و...) و براساس کاربرد (بطری‌ها، سایر بسته‌بندی‌ها، اتوماسیون، کالاهای مصرفی، غذا، کشاورزی و...) و براساس منطقه (امریکای شمالی، اروپا، آسیای جنوب شرق، امریکای لاتین، خاورمیانه و افریقا) با ارزشی افزون بر 35میلیارد دلار و رشد نرخ ترکیبی سالانه 8/25٪ از سال 2020 تا 2027 مواجه خواهد شد.

هنر بسته بندی:  Tom R.Reimer مدیر آموزش International Society of Beverage Technologies نگاهی کلی به صنعت نوشیدنی انداخته است. در این گزارش نتایج زیر به دست آمده است: سازمان نوشیدنی را به 13 بخش تقسیم کرده است که بزرگترین بخش آب است با سهم 39درصد که توسط نوشیدنی‌های گازدار با 31 درصد دنبال می‌شود. در سال 2015، آب بسته‌بندی شده نوشیدنی‌های گازدار را پشت سر گذاشت. تغییر جهتی در بازار دیده می‌شود: کاهش در سهم نوشیدنی‌های گازدار و آبمیوه و افزایش در بخش نوشیدنی‌های انرژی‌زا و آب‌های سلامتی‌بخش (functional water).

هنر بسته بندی:  حتما در جریان رخدادهای بازی های یورو 2020 قرار گرفته اید و حرکتی که رونالدو با بطری های اسپانسر بازی ها یعنی کوکاکولا کرد. رونالدو با درخواست از مردم برای استفاده نکردن از نوشابه باعث شد تا سهام کوکا کولا به شدت افت کند و این شرکت با ضرری سنگین و چند میلیاردی مواجه شود. حالا برندهای دیگر سعی می کنند که از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. شرکت IKEA که در حوزه تولید لوازم خانگی فعالیت می کند، در اقدامی جالب بطری آب نوشیدنی تحت نام "کریستیانو" را تولید کرده است.

هنر بسته بندی: Pregis اعلام کرد که سیستم یکپارچه پاکت‌سازی مدل MAX-PRO24 را به بازار امریکای شمالی وارد کرده است. آخرین مدل عرضه شده به گونه‌ای طراحی شده بود تا بتواند پاکت‌های عریض‌تر را به ویژه برای حمل در تجارت الکترونیکی تولید کند.

 هنر بسته بندی:  شرکت اسباب بازی لگو قصد دارد طی دو سال آینده قطعات اسباب بازی خود را با استفاده از بطری‌های بازیافت شده در بازار به فروش برساند.

هنر بسته بندی: Mars به تازگی خبر از تلفیق PP بازیافت شده درون بسته‌بندی‌های غذای حیوانات داده است.