هنر بسته بندی: Free Form Packaging لمینیت قابل استرچ است که 85درصد آن از کاغذ تهیه شده  است. این لمینیت یک طرف کشش است و می‌تواند برای بسیاری برندها و خرده‌فروشی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی قابلیت چاپ‌پذیری دارد و می‌توان آن را شکل داد، چرخاند یا بر رویش برجسته‌کاری کرد.

هنر بسته بندی: شرکت Ahlstrom-Munksjo، تولیدکننده مواداولیه پایه فیبر، خبر از تولید LamiBak، کاغذهای جداشونده‌ای برای بسته‌بندی غذا و شیرینی‌جات، داد که تاییدیه BFR را کسب کرده است.

هنر بسته بندی: شرکت Greiner Packaging راهکاری جدید برای کمک به محیط زیست یافته است. بطری پایدار قابل پرکنی مجدد که می‌تواند برای بطری‌های اسپری مایع و همزمان شوینده‌های خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

هنر بسته بندی: شرکت اسپانیایی چندملیتی Repsol قراردادی را با یکی از برندهای معتبر در تولید بسته‌بندی‌های سخت پلاستیکی با نام Jokey Group منعقد کرده است.

هنر بسته بندی: جایگزین شرینک توسط KHS تولید شد. سیستم Nature MultiPack در واقع چسب‌هایی است که به صورت نقطه‌ای ظروف را به هم می‌چسباند و جایگزین لفاف‌های شرینک برای بسته‌های چندتایی می‌شود. ابتکاری که 90درصد در مصرف مواداولیه صرفه‌جویی می‌کند.

هنر بسته بندی: Optibac تولیدکننده مکمل‌های پروبیوتیک در همکاری با Parkside، پاکت زیست تخریب‌پذیری را برای پاستیل‌های کودکان تولید کرده است.

هنر بسته بندی: Liquibox محصول جدیدی از خانواده تولیدکننده بسته‌‌بندی‌های و افشانه‌های بسته‌بندی Liquibox است. این پاکت تک‌لایه از سری محصولات پاکت درون جعبه bag-in-box به حساب می‌آید.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی تاکید کرد که آب‌های بسته بندی خارجی گران قیمت در بازار تهران، قاچاق هستند. در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه آب‌های بسته بندی خارجی در تهران پر می‌شوند،  پیمان فروهر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه آب بسته بندی خارجی فقط در نوار شمالی پایتخت و در سوپرمارکت‌های مناطق ۱ تا ۳ یافت می‌شود، اظهار کرد: فقط یک قشر خاص آب معدنی یک لیتری ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی مصرف می‌کنند.  

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه ظرفیت تولید ۲۰ میلیارد لیتر آب بسته‌بندی در کشور وجود دارد، اما تولید داخل اکنون حدود ۲.۱ میلیارد لیتر است، از روند نزولی صادرات آب بسته‌بندی طی سال‌های اخیر خبر داد.

هنر بسته بندی: شرکت‌های Nestle و Jacobs Douwe Egberts پروژه خود برای تولید نخستین کپسول‌های قهوه قابل بازیافت با نام Podback را آغاز کرده‌اند.

هنر بسته بندی: بسته‌بندی 100درصد قابل کمپوست جایگزین ظرف از جنس پلی‌استایرن شد. شرکت MMC خبر از تولید انبوه بسته‌بندی‌های زیست تخریب‌پذیر بر پایه قارچ داد که می‌توان حتی بعد از مصرف آنها را درون گلدان گذاشت تا کمپوست شوند. این بسته‌بندی منحصر به فرد همان کارایی و قیمت را نسبت به پلی‌استایرن سنتی دارد و از آن برای محصولاتی همچون شیرینی، آرایشی و بهداشتی تا هر نوع کالای مصرفی دیگر می‌توان استفاده کرد.

هنربسته بندی: Bobst و SEI Laser همکاری خود را برای ارتقا و سفارشی‌سازی برش‌های لیزری دیجیتال برای لیبل‌ها، بسته‌بندی‌های انعطاف‌پذیر، جعبه‌های مقوایی و صنایع کروگیت به سرانجام رساندند.

هنر بسته بندی: صنعت به سرعت در پی تطابق خود با آخرین دستورالعمل اتحادیه اروپا درخصوص بسته‌بندی‌های یک‌بار مصرف، محصولات زیست تخریب‌پذیر را به‌عنوان راهکاری بالقوه معرفی کرده است. شرکت‌هایی مانند Notpla بسته‌بندی را با استفاده  از جلبک‌های دریایی تولید کرده اند.

هنر بسته بندی: شرکت Fortress technology سری جدید دستگاه‌های توزین هوشمند خود با نام Raptor را وارد بازار کرد.

هنر بسته بندی: ماشین جدید لیبل‌زنی Innoket Neo Flex تولید شرکت KHS به بازار آمد. شرکت در واقع دو سری ماشین‌های Neo و Neo Flex را با هم درآمیخته است.

هنر بسته بندی:  شرکت Cama، چهلمین سال آغاز به کار خود را جشن گرفت. از سال 1981، این شرکت همکار بسیاری از شرکت‌های کوچک و بزرگ به ویژه در صنعت شیرینی‌جات بوده است تا بهترین فناوری‌های خود در زمینه ماشین‌آلات بسته‌بندی ثانویه را به آنها ارایه کند.

هنر بسته بندی: فیلم جدید BioFreshPak باعث افزایش طول عمر محصول بدون یخچال می‌شود و مهم‌تر اینکه بعد از 180 روز تبدیل به کمپوست می‌شود.

از رکود تا همبستگی تجاری

 

صنعت چاپ، پیشران تولید است. این صنعت، شاخص بزرگی در تولید ناخالص ملی کشور‌ها و از مهمترین ارکان اقتصاد غیر‌نفتی است. ظرفیت بالای این صنعت در ارتقای تولید داخلی، توسعه‌ی سرمایه، افزایش اشتغال و صادرات، اهمیت آن را در جهان اقتصادی کنونی، به ویژه در کشورهایی با موقعیت ژئوپلتیک دو چندان کرده است. ‌پیش‌بینی گردش مالی یک هزار میلیارد دلاری برای این صنعت تا سال 2025، اینک بسیاری از سرمایه‌گذاران را به سوی این صنعت سوق داده و عمده تمرکز آن‌ها را بر بازار و صنایع وابسته به چاپ و بسته‌بندی معطوف کرده است.

هنر بسته بندی: Canovation درب‌های ویژه‌ای را برای انواع قوطی‌های فلزی خود طراحی کرده تا بتوان محصول درون آنها را چندین بار مورد استفاده قرار داد.

هنر بسته بندی: نخستین نوشیدنی چاپی دنیا برای عرضه به بازار آماده شد. محصول به صورت کپسول‌های کاربردی درون لیوان چاپ می‌شود و مصرف‌کننده با افزودن آب آنها را فعال می‌کند.