زیست آنلاین: میکروپلاستیک های حاصل از زباله های پلاستیکی، کل کره زمین را از برف های قطب شمال و خاک های آلپ تا اعماق اقیانوس ها آلوده کرده است. به گزارش زیست آنلاین، بر اساس تحقیقاتی که به عنوان یک نقطه عطف در درک قرار گرفتن انسان در معرض پلاستیک های کوچک توصیف می شود، نوزادانی که از بوسیله بطری شیر تغذیه می شوند روزانه میلیون ها ذره میکروپلاستیک را می بلعند.

 BBC: یک گروه خیریه که سواحل را پاکسازی می کند می گوید همه گیری ویروس کرونا باعث شده است یک موج جدید از آلودگی پلاستیکی راه بیفتد. گروه خیریه Surfers Against Sewage می گوید شاهد یک انفجار از ماسک‌ها و پلاستیک ها دو انداخته شده در سواحل و رودخانه ها است. این گروه ادعا می کند مشاغل در حال استفاده از این همه گیری هستند تا به استفاده از مقادیر زیادی پلاستیک رو بیاورند.

گاردین : استرالیای جنوبی اولین ایالت این کشور است که قوانینی برای ممنوعیت از استفاده از پلاستیک‌های یکبار مصرف مانند قاشق و چنگال و نی وضع کرده است. به گزارش زیست آنلاین، فعالان محیط زیست می گویند این قانون که احتمالاً اوایل سال ۲۰۲۱ اجرایی شود، یک رویداد تاریخی است و به حفظ حیات وحش در خشکی و دریا کمک خواهد کرد. این قانون می گوید فروش تامین یا توزیع محصولات پلاستیکی ممنوع شده، غیرقانونی خواهد بود.

 حداقل 150 میلیون تن پلاستیک در اقیانوس های کره زمین غوطه ورند. مقداری که به گفته محققان به زودی از وزن تمام ماهی های دریاها پیشی خواهد گرفت. به گزارش زیست آنلاین، آلودگی پلاستیکی باعث آلودگی زمین و هوای تنفسی ما می شود. دانشمندان اکنون می گویند ذرات ریز پلاستیکی به معنای واقعی کلمه بر روی ما می بارند و سموم را وارد بدن ما می کنند و اگر فکر می کنید بازیافت جواب شما است، متأسفانه اشتباه می کنید.

CNN/ زیست آنلاین: دانشمندان یک آنزیم قوی جدید تولید کرده اند که می تواند پلاستیک را تا شش برابر سریعتر از آنزیم قبلی تجزیه کند. به گزارش زیست آنلاین، طبق گزارش دانشگاه پورتسموث، تیمی از محققان که قبلاً یک آنزیم پلاستیک خوار به نام PETase را مجدد مهندسی کرده بودند، اکنون آن را با آنزیم دیگری ترکیب کرده اند تا روند کار را تسریع کند. این آنزیم می تواند تاثیر عمده ای در بازیافت پلی اتیلن ترفتالات (PET)، که متداول ترین ترموپلاستیک است و در بطری های نوشیدنی یکبار مصرف، فرش ها و لباس ها استفاده می شود، داشته باشد.

هنر بسته بندی: شرکت‌های Fabbri Group و BASF سرمایه‌گذاری مشترکی را برای تولید فیلم کلینگ زیست تخریب‌پذیر برای بسته‌بندی غذاهای تازه انجام داده‌اند.

هنر بسته بندی: شرکت Arery Dennison از نخستین لیبل بازیافت شده از جنس PP رونمایی کرد. این شرکت گام مهمی را برای تولید ماده اولیه لیبل (rPP) با همکاری SABIC برداشت.

هنر بسته بندی: باز کردن درب بطری اکنون به اندازه فشردن یک دکمه راحت شده است، دکمه‌ای که باعث کاهش گشتاور تا میزان 40درصد می‌شود. CCT فناوری Eeasy Lid را به سفارش Darci برای سس پاستای خود سفارش داده است.

هنر بسته بندی: Gerber، از پیشروان تولید غذاهای مغذی کودک، با مشارکت شرکت بین‌المللی بازیافت TerraCycle، هویت جدیدی به بسته‌بندی‌های غذای کودک داده است.

هنر بسته بندی: با چسب HERMA621 Luminophore، کنترل لیبل‌های شفاف قابل اعتمادتر می‌شود. این موضوع منجر به افزایش ایمنی برای تولیدکننده محصولات و مصرف‌کننده آن‌ها نیز می‌شود.

هنر بسته بندی: شرکت تولید کیک Pack Cakes به تازگی از ظرف Berry Superfos استفاده کرده تا محصول خود در بازار انگلستان را در ظرفی به بازار عرضه کند که تا حدود زیادی قابل بازیافت است.

هنر بسته بندی: دستگاه Eagle pack 240 HC سیستم اشعه ایکس است که برای استفاده آسان و پاکیزه‌سازی گوشت، ماکیان، لبنیات و سایر بسته‌بندی‌های غذایی جایی که ضدعفونی کردن روزانه مورد نیاز است، طراحی شده است.

هنر بسته بندی: سیستم بسته‌بندی SmartPacker Twin Tube طراحی پیشرفته‌ای دارد که در آن خروجی تولید تا 500 پاکت در دقیقه  است.

هنر بسته بندی: مدیر کوکا کولای آمریکای شمالی، از برنامه‌های شرکت برای سال 2030 خبر داد که در آن قرار است تا 50درصد از بسته‌بندی‌های Dasani از مواد بازیافت شده تامین شده باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان از درجه بندی تخم مرغ خبر داد و گفت: با اجرایی شدن برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ، تخم‌مرغ رتبه ‌بندی می‌شود و مشتری می‌تواند نوع تخم‌مرغ از ممتاز تا معمولی را انتخاب کند.دکتر "حسین رشیدی" در نشست برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ، هدف از این نشست را ابلاغ دستورالعمل برنامه ملی ارتقاء کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ اعلام کرد و گفت: این طرح با هدف بهبود و تقویت سیستم کنترل و نظارت دقیق بر روند تولید تا عرضه تخم ماکیان، رعایت زنجیره سرد و امکان ردیابی تخم ماکیان در تمامی مسیر زنجیره تولید تا مصرف،  هویت‌دار شدن تخم ماکیان (دارای مشخصات تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، محل تولید و بسته‌بندی) و ... تدوین شده است.

هنر یسته بندی: پیتزا Hut برای مدت محدود ظروف جدید گیاهی و درب‌دار را برای ارسال پیتزاهای خود امتحان می‌کند. این آزمایش در فروشگاه ویژه این شرکت در فینیکس، جایی که یک شعبه جدید را افتتاح می‌کند، انجام خواهد شد.

هنر بسته بندی: شرکت Lightline Flowpacker با ترکیب Flowpacker، واحد بسته‌بندی فلو و Pickerline، ماشین برداشت و جای‌گذاری، سیستمی جدید را به بازار معرفی کرده است.

ئویچه وله:  در هر دقیقه یک میلیون بطری پلاستیکی در سراسر جهان فروخته می‌شود که تنها کم‌تر از یک‌ دوم آنها بازیافت می‌شوند. باقی به دریاها فرو می‌ریزند. زمان آن رسیده تا به بطری‌های پلاستیکی فرصت زندگی دوباره بدهیم. بازیافت یکی از راه‌های برون‌رفت از انباشت زباله پلاستیکی است. از این‌رو شرکت‌هایی با تولید محصولات خود از زباله‌های پلاستیکی برآنند تا توجه هرچه بیشتر مردم را به انبوه زباله‌های پلاستیکی در محیط زیست‌مان جلب کنند.

سیستم خودکار بازرسی رنگ 4Sight به گونه‌ای طراحی شده تا با هر برندی از چاپگرها کار کند بدون نیاز به برنامه خاصی که دوربین بخواهد با آن کار کند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: امکان آلوده شدن بسته‌بندی گوشت به ویروس کرونا هنگام حمل و نقل و عرضه وجود دارد که با شستن با آب جوش یا مواد ضدعفونی‌کننده از بین می‌رود. محمدباقر حاج‌کاظمی با بیان اینکه گوشت عاری از آلودگی به کروناویروس بوده و نگرانی از این بابت وجود ندارد، اظهار کرد: امکان آلوده شدن بسته‌بندی گوشت به ویروس کرونا هنگام حمل و نقل و عرضه وجود دارد که می‌توان آن را در منزل با استفاده از مواد ضدعفونیکننده یا ریختن آب جوش بر روی بسته‌بندی که بهترین ضدعفونیکننده است، گندزدایی کرد؛ زیرا آب جوش می‌تواند در عرض مدت زمان کوتاهی بسیاری از آلودگی‌ها را از بین ببرد.