هنر بسته بندی: برند Royal DSM شرکت جهانی دانش‌محور فعال در زمینه سلامتی، تغذیه و زندگی پایدار با همکاری APK، گام‌های بزرگی را در جهت افزایش مزیت‌های فیلم‌های چندلایه بسته‌بندی برداشته‌اند.

هنر بسته بندی: سه سال و نیم پس از افتتاح INX International تولیدکننده مرکب بسته‌بندی در لبنان، نتایج مطلوبی را بر روی تولید مرکب جوهرافشان دیجیتال گرفته و کارخانه خود را برای افزایش تولید مهیا می‌کند.

هنر بسته بندی: دای‌کات روتاری Koenig & Bauer برنده جایزه Supplier Awards شد. Rapida RDC106 سرعت برشی معادل 15هزار ورق در ساعت را دارد، در ضمن دارای کمترین زمان آماده‌سازی برای دا‌ی‌کات اقتصادی در دور چاپ‌های کوتاه.

هنر بسته بندی: شرکت MPS از دو ماشین خود در نمایشگاه Labelexpo رونمایی کرد. یک ماشین تمام‌خودکار فلکسو EF-APC که دارای اتوماسیون کامل چاپ است هم برای اسلیوها و هم موقعیت آنیلوکس. ویژگی ارزشمند این ماشین، فناوری اتصال «talk to me» است.

هنر بسته بندی: ماشین پرکن و دربند مدل AFG 5000 از شرکت Bosch Packaging برنده جایزه بین‌المللی Red Dot شد. هیات داوران متشکل از 40 عضو، شرکت‌کنندگان را در مباحثی همچون خلاقیت، عملکرد، کیفیت رسمی، ارگونومی و دوام مورد ارزیابی قرار دادند.

هنر بسته بندی: شرکت تولیدکننده نوشیدنی‌های باکیفیت، گامی به سوی بسته‌بندی‌های خلاقانه برداشته تا به جنگ مبارزه با شکر برود آن هم با کمک یکی از ماهرترین تولیدکنندگان بطری‌های شیشه‌ای در انگلستان.

گفت و گو با مدیر نمایشگاه اصفهان پلاست:
امیدوارم بتوانیم شاهد حضور همه فعالان صنعت لاستیک، پلاستیک و ماشین آلات وابسته باشیم

هنر بسته بندی: گفت و گوی ما با آقای علی شالباف، مدیر برگزاری نمایشگاه اصفهان پلاست را درادامه خواهید خواند. ثبت نام نمایشگاه به خوبی پیش می رود و شالباف پیش بینی می کند تا نمایشگاهی پررونق را برای امسال شاهد باشیم.

هنر بسته بندی: ستاد برگزاری نمایشگاه پروتئینی تهران در خصوص لغو برگزاری سومین دوره این نمایشگاه اطلاعیه‌ای صادر کرده است که در ادامه می خوانید:

زباله‌های پلاستیکی در دریاهای جهان به مشکلی بزرگ برای محیط زیست تبدیل شده است. حدود یک سال است که نمایندگان عرصه‌های اقتصاد و سیاست در آلمان در حال انجام اقداماتی برای حل این مشکل هستند. به طور معمول مشکل زباله‌های پلاستیکی در دریاها را نمی‌توان چنین آشکار، آنچنان که در تصویری از جزیره لانگئوگ آلمان در آغاز سال ۲۰۱۷ می‌بینید، مشاهده کرد. طوفان باعث شده بود که بار یک کشتی بزرگ دانمارکی به دریا بریزد که عبارت بود از صدهاهزار "تخم مرغ پلاستیکی" که درون شکلات معروف "سورپریز بچه‌ها" قرار می‌گیرد. تخم‌مرغ‌های پلاستیکی رنگارنگ نزدیک به ۸ کیلومتر از ساحل را پوشانده بود. مردم بومی و گردشگران کمک کردند تا تخم‌مرغ‌های پلاستیکی جمع‌آوری شود. بدین ترتیب مشکل اول سال در جزیره لانگئوگ در مقایسه با مشکلاتی که در دنیا در رابطه با پلاستیک وجود دارد به راحتی حل شد.

 DW: پارلمان اتحادیه اروپا در نظر دارد دستورالعمل ممنوعیت چهار نوع محصول پلاستیکی یکبار مصرف را در کشورهای عضو این اتحادیه اعلام کند. مقررات ممنوعیت شامل نی‌ پلاستیکی، کارد و چنگال و ظروف یک‌بار مصرف و گوش‌پاک‌کن می‌شود. پارلمان اتحادیه اروپا در نظر دارد با وضع دستورالعمل جدیدی که از ظهر چهارشنبه ۲ آبان (۲۴ اکتبر) اعلام شد، گامی تازه‌ در جهت کاهش زباله‌های پلاستیکی بردارد.

آمارتفکیکی نمایشگاه Print4All منتشر شد

هنر بسته بندی:  آمارتفکیکی نمایشگاه Print4All  منتشر شد. مهمترین نکته قرارگرفتن ایران در میان 10 کشور نخست از لحاظ تعداد بازدیدکنندگان با کسب جایگاه هفتم است.

مهر: نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه قیمت هرکیلوگرم زعفران حداقل ۶ میلیون و حداکثر ۱۲ میلیون تومان است، گفت:هرکیلوگرم این محصول در بورس ۲۰ تا ۲۲ میلیون تومان عرضه می شود. غلامرضا میری با بیان اینکه برداشت رسمی زعفران از بیستم مهرماه در کشور آغاز شده، گفت: زمانی که برداشت آغاز شد، طی حدود ۱۰ روز نخست که  زعفران گل نوبرانه به بازار آمد، قیمت آن به شدت افزایش یافت به طوری که قیمت هر کیلوگرم زعفران نگین از ۱۲ میلیون تومان به ۱۸ میلیون تومان رسید و می توان گفت میانگین نرخ هرکیلوگرم طلای سرخ بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافت.  

ایسنا: افزایش قیمت دو تا سه برابری "بسته‌بندی" داروها، به دلیل بالا رفتن نرخ ارز که در برخی موارد نیز منجر به کمبود بسته‌بندی‌های دارو شد، یکی از دغدغه‌های این روزهای داروسازان است؛ موضوعی که وزارت بهداشتی‌ها با پیگیری دریافت سهمیه ارز دولتی برای برخی موارد جانبی دارو، به دنبال رفع آن هستند.

هنر بسته بندی: دو نوع ظرف لگنی‌شکل از RPC Superfos و درب از RPC Bebo برای محصول کره جدید برند Müller Group تولید شد.

ابعاد اجسام در تمام اشکال در 2صدم ثانیه اسکن و اندازه‌گیری می‌شود

هنر بسته بندی:  QubeVu پرسرعت‌ترین دستگاه اندازه‌سنجی برای تمام اجسام در همه اشکال است. این دستگاه به گفته سازنده برخلاف دستگاه‌های مشابه پیشین که نور کمی داشتند عمل می‌کند. فناوری انحصاری QubeVu هر بسته‌ای را در هر جهتی اسکن می‌کند و حتی از هر جسمی برای ردیابی و محافظت‌های بعدی عکاسی می‌کند.

گفت و گو با مدیر عامل ﻣﺠﺘﻤﻊ ﭘﻼﺳﺘﯿﮏ ﻃﺒﺮﺳﺘﺎن:

هنر بسته بندی: چندین سال است که حضور پررنگ و برنامه‌ریزی شده دلالان و واسطه‌گران در خرید و فروش فرآورده‌های پتروشیمی ناشی از سوء‌مدیریت و عرضه نادرست، مدیران صنایع پایین‌دستی کشور را دچار سردرگمی شدید و نوسان تولید کرده است. رانت بازی و اولویت دادن به صادرات مواد اولیه پتروشیمی، وضعیت تولید بسیاری از کارخانه‌های کشور را به خطر انداخته و در برخی مواقع نیز مانع بزرگی برای پیشرفت صنایع پایین‌دستی به شمار می‌رود، در صورتی که انتظار می‌رود با وجود فرآورده‌های پتروشیمی غنی در کشور، این معضل فراگیر نباشد و یا لااقل تاثیر کمتری بر روند توسعه و پیشرفت شرکت‌ها داشته باشد که متاسفانه اینطور نیست و پاسخ مسوولان مربوطه طی سالیان زیادی مبنی بر وجود قاچاق و رانت بازی در این حوزه است. متن زیر گفت‌وگوی نشریه هنر بسته‌بندی با مدیرعامل شرکت مجتمع پلاستیک طبرستان است که آنان نیز از این مشکلات نصیبی دارند.

 هنر بسته بندی: پنج سال پس از شروع برنامه Vision 2020، رشد سالانه شرکت RPC Group مطابق انتظار پیش می‌رود. فروش شرکت در سال منتهی به 31مارس 2018، در حدود 75/3میلیارد دلار بوده است در مقایسه با 75/2میلیارد دوره پیش از آن.

هنر بسته بندی: کندی در نیاز جهانی و کمبود سرمایه‌گذاری‌های جدید، بازاری چالش‌برانگیز را برای فیلم BOPET ترسیم کرده است. یک صنعت 5/12میلیارد دلاری که به وسیله تامین‌کنندگان چینی و هندی تحت سیطره درآمده است.

هنر بسته بندی: این تابستان، بطری آب معدنی با چهره جدید خود، یعنی حیوانات وحشی، به بازار خواهد آمد و خیابان‌های محله بروکلین نیویورک را به تسخیر خود درخواهد آورد.

هنر بسته بندی: شرکت Brandimage، طراحان و مشاوران ارزش‌سازی برای برند، برنده جایزه‌های نقره وبرنز مسابقه بسته‌بندی  The Vertex Awards 2018 که مسابقه بین‌المللی طراحی برندهای شخصی است، برای 7-Eleven شدند.